Jak co roku czas na podsumowanie tego co wydarzyło się w 2019 w Dental Trainer. Ten rok w porównaniu do 2018 był tylko z pozoru bardziej spokojny. Biorąc pod uwagę ilość szkoleń, które przeprowadziłyśmy to zdecydowanie było ich mniej, ale to zagranie celowe. Owszem czasem nie udało się zebrać grupy, ale zmniejszona ilość wydarzeń to przede wszystkim nasza decyzja, bo postanowiłyśmy mieć więcej czasu dla siebie i dla naszych najbliższych. Z drugiej jednak strony był to czas intensywnego planowania i rozmyślania co dalej i w którym kierunku iść. W jednym z podsumowań pisałam, że rozpoczęcie przygody ze szkoleniami było dla nas w pewien sposób lekiem na rutynę, możliwością robienia czegoś więcej, wyjście poza schemat. Dzięki temu, że miałyśmy możliwość by takie działania podjąć zobaczyłyśmy, że jest to kierunek, którym warto podążać. Daje nam to wiele satysfakcji, pomimo nielicznych sytuacji, które były dla nas trudne, a na które nie miałyśmy zbytnio wpływu. Jednakże była to dla nas lekcja, że nie zawsze jest pięknie i cukierkowo.

W 2019 roku przeprowadziłyśmy szkolenia z higienizacji, periodontologii, ortodoncji, ICON-a. Zdecydowanie naszym sukcesem było wprowadzenie nowego tematu do naszej listy szkoleń „Efektywne prowadzenie gabinetu higieny”, które jest bardzo wartościowe i perfekcyjnie przygotowane. Szkolenie „Perfekcyjny instruktaż higieny jamy ustnej” to też rewelacja – nauka motywacji pacjenta, rozmowy z nim, poznanie profesjonalnych produktów do higieny jamy ustnej. Wyszło genialnie i na pewno będziemy je powtarzać. Oprócz szkoleń grupowych przeprowadzałyśmy również szkolenia indywidualne. Waszym zainteresowaniem cieszyło się wybielanie i ICON. W tym kierunku właśnie chciałybyśmy iść. Uważamy, że szkolenia „one to one” są bardzo korzystne dla Was i zachęcamy, by jeśli tylko macie możliwości to decydować się właśnie na nie.

2019 rok był również pełny nowych doświadczeń, a mianowicie nagrywanie profesjonalnych filmów instruktażowych we współpracy z Oral B i  Salistat. Uwierzcie mi, że przeprowadzenie szkolenia czy wykład dla 200 osób to bajka w porównaniu do tego 😉 Mimo wszystko były to dla nas bardzo bardzo fajne chwile i szczerze, to mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy miały możliwość, by to powtórzyć 😉

W kwietniu miałam szansę na zaproszenie EMS wyjechać z grupą higienistek do Szwajcarii na szkolenie z Gudied Biofilm Therapy. Był to dla mnie cudowny czas z mega fajnymi osobami. Jestem ogromnie wdzięczna całej ekipie EMS Poland za możliwość uczestniczenia w tym projekcie. Zachęcam Was wszystkich, by w swojej codziennej praktyce wprowadzić procedurę GBT, bo ona bardzo ułatwia pracę z pacjentem, przynosząc wiele korzyści zarówno dla samego pacjenta jak i dla nas. Rozmowy z dr Nehą, poznanie kluczowych osób, którzy pracują nad jakością produktów EMS to niezapomniane przeżycie. Jednakże, to co wydarzyło się w Szwajcarii to nie tylko poznanie firmy, sprzętu, procedury GBT, ale przede wszystkim nawiązanie relacji, poznanie cudownych dziewczyn pełnych pasji i miłości do naszego zawodu, to dopiero wartość.

Rok 2019 to dla całej ekipy Dental Trainer rok pod znakiem wykładów i konferencji. W listopadzie miałyśmy możliwość wspólnie z Dentaid przeprowadzić I Pomorską Konferencję dla Higienistek i Asystentek Stomatologicznych. Konferencja wyszła świetnie i mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie zrobić kolejną edycję. Współpraca z Dentaid to sama przyjemność! Kasia miała wykład na konferencji PSHS w Częstochowie. Był to jej debiut na tak dużym wydarzeniu, ale poszło jej świetnie! Ja miałam przyjemność współpracować w roli prelegentki dla Oral B, Koldental, a także Medicover i Luxmed. Ponadto w maju na konferencji PAPS miał miejsce finał Olimpiady Higienistek, podczas którego kolejny raz byłam członkinią komisji egzaminacyjnej.

Wspólnie z Pauliną Mintzberg-Wachowicz zorganizowałam Mazowieckie Śniadanie Higienistek Stomatologicznych, na którym oprócz luźnych rozmów były też mini wykłady. Udało nam się nawiązać współpracę z najlepszymi firmami, które nas wspomogły w organizacji tego wydarzenia, za co serdecznie dziękujemy! Kolejna edycja już niebawem, więc śledźcie nasze profile, by być na bieżąco. Paulina, współpraca z tobą to czysta przyjemność – mistrzyni organizacji i oaza spokoju! Wierzę, że wspólnie uda nam się stworzyć jeszcze wiele ciekawych projektów!

W styczniu 2019 Dental Trainer zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przekazałyśmy na konto fundacji 767 zł – mieliście możliwośc zakupu naszego ebooka o przyjmowaniu i prowadzeniu pacjenta periodontologicznego. Na pewno przygotujemy dla Was coś ciekawego na kolejny finał orkiestry!

Sami przyznacie, że ten rok jest również kluczowy jeśli chodzi o zmiany prawne co do naszego zawodu. Rozmowy w ministerstwie, próba wypracowania jednego wspólnego stanowiska nie była łatwa i szczerze, to nie wiem, czy uda nam się cokolwiek wypracować, jeśli nie będziemy wszyscy mówić jednym głosem mając przede wszystkim na celu dobro wspólne, a nie indywidualne interesy. Mnie osobiście, to bardzo dużo kosztowało, przede wszystkim emocjonalnie. Czasem po prostu tak po ludzku było mi przykro czytając komentarze na FB osób, które nie widzą problemu w tym jak wygląda edukacja higienistek w Polsce i jak jeszcze wiele pracy przed nami by móc pracować na poziomie europejskim. Mimo wszystko wierzę, że kiedyś każda higienistka będzie szanowana w swojej pracy, doceniana i usatysfakcjonowana ze swojego zawodu.

Z tego miejsca chciałabym serdecznie podziękować wszystkim osobom, dzięki którym te wszystkie wyżej wymienione wydarzenia miały miejsce.

Asia dziękuję, że widzisz potencjał w nas i pomagasz nam się rozwijać. Cała ekipa Oral B, to cudowne osoby. Beata, Tobie również dziękuję, za to, że pamiętasz o nas podczas planowania mega ciekawych projektów dla higienistek, które organizujecie. Jesteście niezastąpione!

Ekipie EMS Poland: Michał, Mateusz i Kasia – dziękuję Wam za możliwość współpracy z Wami, za szansę, na poszerzenie swojej wiedzy, nowe doświadczenia. Mam nadzieję, że 2020 będzie równie obfity nowe, ciekawe projekty!

Happydental, Gum, Salistat, Splat za to, że możemy na Was liczyć podczas organizacji naszych szkoleń, za Wasze dobre serce i chęć podzielenia się Waszymi produktami z uczestniczkami naszych szkoleń.

Kochani, Wam wszystkim i sobie życzymy by ten nadchodzący rok był pełen cudownych chwil. Abyśmy mieli możliwość zdobywania nowych doświadczeń, poszerzania swojej wiedzy, odnosili sukcesy w pracy zawodowej, ale żeby w tym wszystkim nie zapomnieć o sferze prywatnej – mieć więcej czasu dla siebie i naszych najbliższych, na odpoczynek i regenerację.

Ściskam,

Karola

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *